Principal Divertisment Patrick Mahomes și șefii din Kansas City câștigă Super Bowl LVII după cravată care se mușcă unghiile

Ce Film Să Vezi?

Super Bowl 2023 Vezi galeria   Rihanna cântă în timpul spectacolului de pauză de la meciul de fotbal NFL Super Bowl 57 dintre Kansas City Chiefs și Philadelphia Eagles, în Glendale, ArizSuper Bowl Football, Glendale, Statele Unite - 12 februarie 2023   Rihanna joacă în timpul spectacolului de pauză de la meciul de fotbal NFL Super Bowl 57 dintre Kansas City Chiefs și Philadelphia Eagles, în Glendale, Ariz
Super Bowl Football, Glendale, Statele Unite - 12 februarie 2023   Cântăreața barbadiană Rihanna joacă în timpul pauzei Super Bowl LVII între campioana AFC Kansas City Chiefs și campioana NFC Philadelphia Eagles la State Farm Stadium din Glendale, Arizona, 12 februarie 2023. Super Bowl anual este meciul de campionat al NFL dintre AFC Campion și campion NFC și are loc în fiecare an din ianuarie 1967. Super Bowl LVII Kansas City Chiefs la Philadelphia Eagles, Glendale, SUA - 12 februarie 2023
Credit imagine: - Reed Hoffmann/AP/Chris Szagola/AP/Shutterstock

Şefii sunt oficial câștigătorii Super Bowl LVII! The Șefii din Kansas City a luat acasă victoria la anul cel mai mare joc duminică, 12 februarie, pe stadionul State Farm din Glendale, Arizona, după o egalitate uluitoare. În urma unui joc care a fost aproape pe tot parcursul și a fost dus la gât și la gât cu egalitate la puțin peste cinci minute rămase în ultimul sfert, Chiefs au marcat trei puncte pentru un gol de teren fatidic, trăgând înainte de 35-35 pentru victorie. În ciuda unei răni și vizibil în durere, Patrick Mahomes a tras pentru a conduce echipa la victoria lor. fraţilor Travis și Jason Kelce au fost vazuti îmbrățișând aproape imediat după joc.

Philadelphia Eagles
Chris Szagola/AP/Shutterstock

Confruntarea a fost notabilă din mai multe motive - ambele echipe concurau pentru a doua victorie la Super Bowl în mai puțin de un deceniu. Eagles au luptat cu succes pentru o victorie la Super Bowl în 2017, în timp ce Chiefs și-au luat acasă ultimul inel în 2019. În playoff-urile diviziei, Chiefs au câștigat cu 23-20 împotriva echipei. Cincinatti Bengals în jocul de campionat AFC pentru locul râvnit. Eagles, totuși, au reușit cu ușurință un avantaj de 31-7 față de San Francisco 49ers în jocul pentru titlul NFC.

Super Bowl 2023
Chiefs și Eagles se înfruntă în timpul Super Bowl-ului din 12 februarie 2023 (Sean Ryan/IPS/Shutterstock)

În plus, jocul a fost istoric în acest sens doi frați s-au înfruntat unul împotriva celuilalt, pentru prima dată în istoria Super Bowl-ului — Travis în vârstă de 33 de ani (care joacă pentru Chiefs) și Jason (Eagles) Kelce, în vârstă de 35 de ani. Asta a pregătit jocul pentru o nouă marcă fără precedent și extrem de personală de sfâșiere pentru partea învinsă.

Mama lor, Donna Kelce , admis anterior în timpul episodului de 1 februarie al ASTĂZI arată că cineva ar fi dezamăgit. „Au deja prima victorie sub centură, așa că aceasta va fi doar o bucurie pură”, a spus ea. „Evident, va fi cineva care va merge acasă cu inima zdrobită, nu va avea drepturi de lăudare la masa de Ziua Recunoștinței, dar acesta va fi un eveniment minunat și îl aștept cu nerăbdare.”

Șefii din Kansas City
Reed Hoffmann/AP/Shutterstock

Dar era destul de diplomatică despre cine spera ea să aducă acasă marea victorie. „Ambele baze de fani sunt absolut uimitoare și oferă tot ce au în ziua jocului”, a spus ea. „Cred că Jason ar spune că am de gând să susțin copilul familiei, care este Travis, și tot încerc să-i spun: „Nu, mi-ai dat nepoți.” Deci, vom pleca. la asta. Întotdeauna este vorba despre mari!” În cele din urmă, ea a spus că va sprijini oricine are mingea.

Dave Shopland/Shutterstock

Superstar pop Rihanna a acordat, de asemenea, statutul de celebritate evenimentului, deoarece a interpretat un set spectaculos în timpul spectacolului de la pauză, dezvăluind a doua ei sarcină și confirmând-o prin reprezentantul ei după aceea. Chris Stapleton , Fata de bebelus , și Sheryl Lee Ralph a făcut și apariții.

Faceți clic pentru a vă abona pentru a primi buletinul nostru informativ gratuit HollywoodLife Daily pentru a primi cele mai tari știri celebrități.