Principal Știri Golden State Warriors vs. Miami Heat Live Stream — Urmărește meciul online

Golden State Warriors vs. Miami Heat Live Stream — Urmărește meciul online

Ce Film Să Vezi?

Flux live de la Golden State Warriors Miami Heat Vezi galeria   LeBron James și Ersan Ilyasova
Cleveland Cavaliers la Atlanta Hawks, SUA - 30 noiembrie 2017
Atacantul Cleveland Cavaliers LeBron James (R) în acțiune împotriva atacantului Atlanta Hawks Ersan Ilyasova (L) din Turcia în timpul primei reprize a jocului de baschet NBA dintre Cleveland Cavaliers și Atlanta Hawks de la Philips Arena din Atlanta, Georgia, SUA, 30 noiembrie 2017. Cavaliers i-au învins pe Hawks.   Darius Miller, David West și Klay Thompson
Pelicanii din New Orleans la Golden State Warriors, Oakland, SUA - 28 aprilie 2018
Atacantul de la New Orleans Pelicans, Darius Miller (C) merge la coș, în timp ce atacantul de la Golden State Warriors David West (L) și gardianul Golden State Warriors Klay Thompson (R) se uită în timpul celei de-a doua jumătăți a jocului de baschet al semifinalelor Conferinței de Vest NBA dintre cei doi. New Orleans Pelicans și Golden State Warriors la Oracle Arena din Oakland, California, SUA, 28 aprilie 2018.   Ian Clark, David West și Klay Thompson
Gardianul New Orleans Pelicans Ian Clark (R) merge la coș în timp ce atacantul Golden State Warriors David West (C) și gardianul Golden State Warriors Klay Thompson (L) apără în timpul celei de-a doua reprize a jocului de baschet al semifinalelor NBA Western Conference dintre New Orleans. Orleans Pelicans și Golden State Warriors la Oracle Arena din Oakland, California, SUA, 28 aprilie 2018.
Credit imagine: REX/AP

Golden State ar putea fi favoriții în acest joc de drum, dar Miami a fost într-o cursă crescândă, care i-a văzut cu trei câștiguri la respingere. Pot adăuga scalpul Războinicilor la acea secvență? Ei bine, fără superstarul lor Chris Bosch va fi o mare întrebare.

CLICK AICI PENTRU TRANSMISUL LIVE

Stephen Curry a arătat că era înapoi la ce e mai bun în ultima sa ieșire împotriva lui Atlanta Hawks - a obținut 34 de puncte. Klay Thompson a aratat de asemenea de ce a devenit una dintre cele mai letale arme ale Golden State , adunând 27 de puncte și în acel joc.

Și dacă credeți că sunt doar o forță de atac, uitați-vă la defensivi Draymond Green și Andrew Bogut . Între ei, au obținut 25 de recuperări în acel joc Hawks, arătând că apărarea este cea mai bună formă de atac.

A intra în pauza All-Star , Heat au fost la un 9-12 inconsecvent. Cu toate acestea, de atunci au 3-0 și au lovit forma datorită lui Dwayne Wade , care are o medie de 18,7 puncte pe joc. Dar pierderea celui mai bun jucător al lor, Chris, îi va răni cu adevărat.

Este greu să te uiți dincolo de o victorie a Warriors, mai ales cu Stephen având o medie de 29,8 puncte pe meci. Este greu de imaginat că nu depășește acest total în seara asta cu câteva dintre specialiștile sale de 3 puncte.

AlfaLife , crezi că Golden State va fi prea puternic pentru Miami? Sau poate Căldura să îndepărteze înțepătura atacului Războinicilor? Sună-ne mai jos!